Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

KİRALASÜR fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler

24 Saat Canlı Destek Ve Yol Yardım
3.Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası
Adil Yakıt Politikası
En İyi Fiyat Garantisi
HGS Otoyol ve Köprü Geçiş Hizmeti (geçiş ücretleri ayrıca tahsil edilecektir)
Hırsızlık Koruması (TP)
Ücretsiz Değişiklik
Ücretsiz İptal* (sonra ödemeli rezervasyonlarda)
Araç kullanıcısı: Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi / kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda tüm sigorta güvencelerinin geçerliliği ortadan kalkacaktır.

Araç kullanıcısı ekletmek için şubelerimizle temas kurabilirsiniz. Bir araca en fazla 2 ek sürücü tanımlanabilir. Araç grupları için geçerli olan yaş ve ehliyet yılı koşulları ek sürücüler için de geçerlidir.

Rezervasyon Yaptığınız Aracı Teslim Almak: Rezervasyon yaptığınız aracı teslim almanız için, aracın teslim anında mutlaka aşağıdaki belgelere sahip olmanız ve teslim anında yanınızda bulundurmanız, istenildiğinde ibraz etmeniz gereklidir.

1 Türk vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca verilen Sürücü Belgesi

2. Kiralayan kişi adına düzenlenmiş bir kredi kartı (bazı araç gruplarında çift kredi kartı istenmektedir)

3. Yurtdışında yaşayan Türk veya yabancı uyruklu kişilerden, teslim sırasında, geçerli sürücü belgesi yanında, Türkiye'ye yeni giriş yaptıklarını gösteren pasaport aslı ve araç kiralama bitiş süresinden geriye son 6 ay içerisinde alınmış Türkiye'ye giriş damgası  kontrol edilmektedir

KİRALASÜR  şubelerinde, güvenliği anlaşmalı bankalar tarafından onaylanmış, 3-D güvenlikli ödeme ile desteklenen, ilgili bankaların elektronik ticaret V-POS altyapısı kullanmaktadır. Bu nedenle, kiralama sırasında kullanacağınız kredi kartınızın, internet alışverişlerine açık olması zorunludur.

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayan, aracın teslim anında sürücü belgesini ve kredi kartlarını yanlarında bulundurmayan kişilere, rezervasyonları olmasına rağmen araç teslimi yapılmaz. Bu tür bir durumda, iptal ve iade şartları aynen geçerlidir. Ücret iadesi yapılmaz.

Yakıt: Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik Yakıt ile  iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. Fazla yakıt halinde ücret iadesi yapılmaz.

Farklı Şubeye İade: Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmeniz mümkündür. Bu durumda tek yön ücreti tahsil edilmektedir.

Kiralama Süresi: Araçlarımız günlük en az 24 saat, aylık 30 gün üzerinden ücretlendirilmektedir.

Süre uzatma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha uzun bir süre kullanmayı talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini uzatmanız gerekmektedir. Süre uzatma yapmadan aracın geç getirilmesi durumunda gecikme ücretleri %100 oranında zamlı olarak tahsil edilmektedir.

Süre Kısaltma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha erken iade etmeyi talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini kısaltmanız gerekmektedir. Süre kısaltmada rezervasyon iptal ve değişiklik kuralları gereğince ücret iadesi yapılmaz.

No Show: Aracınız rezervasyonunuzda belirtilen teslim saatinden itibaren 60 dk. boyunca şubelerimizde hazır bekletilmektedir. Belirtilen süre dâhilinde aracın teslim alınmaması halinde araç garanti edilemeyecektir. Olası gecikme durumunda araç garantinizi kaybetmemek için şubelerimiz ile temas kurarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. No Show durumundaki rezervasyonunuz, ödemesi yapılmış olsa dahi 4 saatin sonunda ücret iade edilmeden iptal edilir.

Sigorta ve Güvencelerimiz: Sigorta teminatlarımız fiyat ve kampanyalarımızda değişiklik gösterebilir. Oluşabilecek herhangi bir hasara karşı, aracınız %100 kasko teminatı korumasındadır. Mevcut teminatlarınıza ilave olarak alabileceğiniz ek teminatlar aşağıda özetlenmiştir.

Basic Hasar Paketi: Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek hasarları 2.000₺'ye kadar kapsamaktadır.2.000₺'nin üzerindeki hasarlarda kesinlikle tutanak veya polis raporu istenmektedir.İbraz edilmediği taktirde hasarın tamamı müşteriye fatura edilmektedir.Lastik,cam,far paketi bu paketin içine dahil değildir.

Kapsamlı Hasar Paketi: Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek hasarları 4.000₺'ye kadar kapsamaktadır.4.000₺'nin üzerindeki hasarlarda kesinlikle tutanak veya polis raporu istenmektedir.İbraz edilmediği taktirde hasarın tamamı müşteriye fatura edilmektedir.Lastik,cam veya far hasarı pakete dahildir.

Premium Hasar Paketi: Kiralama süreci boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek 8.000₺'ye kadar kapsamaktadır.8.000₺'nin üzerindeki hasarlarda kesinlikle tutanak veya polis raporu istenmektedir.İbraz edilmediği takdirde hasarın tamamı müşteriye fatura edilmektedir.Lastil,cam far paketi bu paketin içine dahildir.


LCF (Lastik-Cam-Far) Hasar Paketi: Araçtaki standart kasko, lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Bu sigorta ile lastik, cam, far hasarları da teminat altına alınmaktadır. 1 adet hasar için geçerlidir. Araçtaki standart kasko, lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Bu sigorta ile lastik, cam, far hasarları da teminat altına alınmaktadır. 1 adet hasar için geçerlidir.


Ek ürün ve hizmetlerimiz: Aracınızı daha konforlu kullanmanız için sunduğumuz ek ürün ve hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir.


Bebek Koltuğu
Çocuk Koltuğu Yükseltici
Ek Sürücü
Genç Sürücü Paketi
İlave 250 Kilometre Paketi
İlave 750 Kilometre Paketi
İlave 1000 Kilometre Paketi

Önemli uyarı! Herhangi bir hasar durumunda sigortanızın geçerli olabilmesi için aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vererek kaza raporu ile alkol raporu almanız gerekmektedir.


Yalnızca maddi hasar ile sonuçlanan birden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında, kaza yapan kişiler, kazanın oluş şekli ile anlaştıkları takdirde “maddi hasarlı kaza tespit tutanağı” düzenlenebilir.

Aracın çalınması halinde polise başvurularak hırsızlık tespit tutanağı alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Yaş ve ehliyet yılı koşulları: Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri araç rezervasyon sayfasında gösterilmiştir.

Bu koşulların sağlandığının kontrol edilmesi kullanıcı sorumluluğundadır.

Araç kullanım kilometre sınırları: Araç gruplarına bağlı günlük ve aylık kiralama kilometre limitleri araç rezervasyon sayfasında gösterilmiştir. Belirtilen kilometrelerin üzerinde kullanımlar, kilometre başına ücretlendirilir.

Teminat Ücreti: Kiralama sırasında araç kira ücreti dışında araç gruplarına göre belirlenen teminat tutarları kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Findeks puanınız ve rapor tarihindeki finansal durumunuza göre, araç teslim anında teminat tutarları farklı uygulanabilir.

Aracın eksiksiz ve hasarsız teslim alınması halinde söz konusu teminat en geç 7 gün içerisinde kartınıza tamamen iade edilecektir. Aracı kiralayabilmeniz için kiralama sırasında mutlaka adınıza kayıtlı bir kredi kartını ibraz edebilmeniz gerekmektedir. Kiralayan kişi adına olmayan bir kredi kartı ile araç kiralama hizmetinden faydalanmanız mümkün değildir.

Findeks: Kiralama sırasında, kiralayan kişi ile ilgili Findeks sorgusu yapılmaktadır. Kiralayan kişinin, Findeks tarafından belirlenen çerçevede kısıtlı, finansal skoru doğrultusunda kiralama hizmeti sunulabilmektedir. Findeks skorunun kontrol edilmesine imkan verilmediği veya skorun, istenen aracın kiralanması için yeterli olmaması durumunda, araç kiralanması mümkün değildir. Findeks sorgulamasına izin ve/veya imkan verilmediği durumlarda, iptal nedeni ile rezervasyon bedeli iade edilmez.

Rezervasyon iptal ve değişiklik:


1.Erken Rezervasyon kampanyalarıErken rezervasyon kampanyalarında yalnızca kira başlangıç tarih ve saati, kira bitiş tarihine doğru kısaltılabilir. Hiçbir ücret iadesi yapılamaz.


2. Ön ödemeli rezervasyonlar: Ön ödemeli rezervasyonlarınızda, erken rezervasyon kampanyalarında yapabileceğiniz değişikliklere ilave olarak araç grubu değişikliği yapılabilirsiniz.

Bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Rezervasyonunuzu, kira başlangıcına 48 saat veya daha uzun süre kala iptal etmeniz halinde kira ücretinin tamamı, iade edilmektedir. 48 saatten az süre kalan rezervasyonlarda ücret iadesi yapılmamaktadır.

3. Sonra ödemeli rezervasyonlar: Sonra ödemeli rezervasyonlarda iptal veya değişiklik ücreti alınmamaktadır. Bazı yapılan değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Ödemeli yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kiralama ücreti iadesi, güvenlik nedeniyle iptal tarihinizden itibaren 1 ay sonra kredi kartınıza iade yapılacaktır.

Yaş, ehliyet, kredi kartı ve benzeri olmak üzere, bu kiralama koşullarında belirtilen şartları karşılamamasına rağmen ön ödemeli rezervasyon yapılması durumunda, yukarıda belirtilen iptal iade süre şekil ve şartları aynen geçerli olacaktır. Teslim anında bu tür bir durumun tespiti halinde, son dakika iptal işlemi olarak kabul edilir ve ücret iadesi gerçekleştirilmez.


Whatsapp Telefon